Yeni “Spawn” Uyarlamasında Başrol Jamie Foxx’a Emanet!

Yeni “Spawn” Uyarlamasında Başrol Jamie Foxx’a Emanet!

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Yeni “Spawn” Uyarlamasında Başrol Jamie Foxx’a Emanet!

Spawn karakteri bir kez daha beyaz perdeye konuk oluyor.

Çizgi roman karakteri Spawn bir kez daha beyaz perdeye geliyor. Yeni uyarlamada bu kez başrol Oscar ödüllü oyuncu Jamie Foxx’a emanet.

Çizgi romanın yaratıcısı Todd McFarlane “Spawn”un yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlenecek. Spawn karakteri ilk olarak 1992 yılında çizgi romanlarda boy gösterdi ve okuyucular tarafından epey beğenildi. Bu popülariteye karşı koyamayan sinema sektörü 1997 yılında karakteri beyaz perdeye taşıdı. Michael Jai White’ın başrolünü üstlendiği film, 40 milyon dolarlık bütçesine karşılık tüm dünyada 87 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti. Karakter daha sonra kendi animasyon dizisine kavuştu. 1997-1999 yılları arasında HBO’da yayınlanan dizi üç sezon devam etti ve 2 Emmy Ödülü kazandı.

“Spawn” Jamie Foxx’un ikinci çizgi roman filmi olacak. Başarılı oyuncu 2014 yapımı “İnanılmaz Örümcek-Adam 2” filminde Electro karakterini canlandırmıştı. Geçtiğimiz sene “Sleepless” ve “Tam Gaz” filmlerinde oynayan aktörü bu yıl yeni “Robin Hood” uyarlamasında izleyeceğiz.