Yerli Box Office”in Galibi Değişmedi!

Yerli Box Office”in Galibi Değişmedi!

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Yerli Box Office”in Galibi Değişmedi!

Yerli box office rakamları açıklandı.

boxofficeturkiye.com”un Türkiye’25-27 Eylül’haftasonu box office sonuçları açıklandı. Çıkan sonuçlar bu haftasonu yerli seyircinin tercihini vizyonun taze filmlerinden yana kullandığını gösterdi.

Geçen haftanın galibi olan, sevilen’Labirent’serisinin 2. filmi’Labirent: Alev Deneyleri’box office listesinde bu haftada ilk sırada yer aldı. Başrollerini’Teen Wolf’dizisinden tanıdığımız’Dylan O”Brien, Hollywood”un gelecek vadeden yıldızı’Thomas Brodie-Sangster’ve’Skins”in Effy”si’Kaya Scodelario”nun paylaştığı yapım 2. haftasında’141.673’bilet sattı. Listenin 2. sırasında ise yine geçtiğimiz hafta olduğu gibi yerli yapım komedi filmi’Kara Bela’yer aldı.’132.182’bilet rakamına ulaşan’Burak Aksak’imzalı’yapımı ise Hasan Karacadağ”ın sevilen yerli korku serisinin son filmi Dabbe 6 takip etti. 3. haftasını geride bırakan yapım geçtiğimiz haftasonu’87.974 bilet sattı.

Listenin 4. sırasında ise vizyondaki ilk haftasını kutlayan yerli komedi yapımı Yok Artık!’yer aldı.’Özellikle zengin oyuncu kadrosunda yer alan’Erkan Kolçak Köstendil,’Çağlar Çorumlu,’Algı Eke,’Şebnem Bozoklu,’Demet Evgar’ve’Serkan Keskin’isimleriyle dikkat çeken yapım vizyondaki ilk haftasında’85.595’seyirci ile buluşurken, eğlenceli komedi yapımını ise 4. haftasında’83.208’bilet sayısına ulaşan’Çılgın Hırsız’serisi ile tanıştığımız küçük, sarı minyonların bağımsız macerası’Minyonlar’takip etti.’Küçük, sarı kahramanlarımızın New York”ta geçen macerasını ise 6. sırada yer alan animasyon yapım Küçük Prens’izledi. Vizyondaki 2. haftasını kutlayan animasyon yapımı geçtiğimiz haftasonunda’53.828’seyirci ile buluştu. Listenin 7. sırasında ise 2. haftasında 35.407 bilet satış rakamıyla’Jason Clarke,’Jake Gyllenhaal’ve’Josh Brolin”in başrollerinde olduğu Everest’filmi ilzedi.

Listenin son 3 filmi ise vizyondaki ilk haftalarını kutlayan taze yapımlar oldu. 8. sırada’26.996’seyirci ile’Ayça Erturanve’Faik Ergin’başrollü yerli komedi filmi’Aşk’Nerede?’yer alırken, 9. sırayı ise vizyondaki ilk haftasında’21.689’seyirciyle buluşan tarihi-dram yapımı’Madımak: Carina”nın Günlüğü’aldı. Listenin son filmi ise Anne Hathaway’ve Robert De Niro’başrollü Stajyer’oldu. Vizyondaki ilk haftasını kutlayan komedi yapımı geçtiğimiz hafta’20.644’bilet satış rakamı elde etti.

Bu haftaki box office gişe verileri için’tıklayın!